home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Ο Παναργειακός έριξε την Κόρινθο από την κορυφή

Οι «Λύκοι» επικράτησαν στο Άργος με 1-0 για την 10η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Παναργειακός Κόρινθος

Μεγάλη νίκη για τον Παναργειακό επί της Κορίνθου στο Άργος, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πρίκα στο 52ο λεπτό για την 10η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Με αυτή την ήττα ο ΠΑΣ Κόρινθος έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας μετά και τη νίκη του Αστέρα Βάρης στην Κω, επί του ΑΟ Πυλίου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τις μεγάλες ευκαιρίες παρα μόνο την κεφαλιά του Ροκάι στο 5ο λεπτό από πλεονεκτική θέση και μια κεφαλιά του Αναστασόπουλου από χτύπημα κόρνερ που έφυγε επίσης άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος του Παναργειακού βρίσκοντας το γκολ στο 52ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πρίκα.

Μετά το 1-0 ο Παναργειακός είχε και άλλες ευκαιρίες με τους Γάσπαρη τετ α τετ, Χατζηβασιλειάδη σουτ από πλεονεκτική θέση, De Souza σουτ, Τσιράκη προβολή, που χαρεί στην ικανότητα στον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων το σκόρ παρέμεινε μόνο στο 1-0.

Η Ένωση Ερμιονίδας ηττήθηκε στο Κρανίδι από το Μαρκό με σκορ 2-3.