home design 800x400
home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Τρίτη σερί νίκη ο Παναργειακός – Ήττα στο φινάλε για την Ερμιονίδα

Μετά το τέλος της 5ης αγωνιστικής ο Παναργειακός έχει 10 βαθμούς – Στους 3 βαθμούς η Ένωση Ερμιονίδα
Παναργειακός Μαρκό

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Παναργειακό μέσα σε τρεις μέρες επί ενός αξιόμαχου αντιπάλου που είχε ήδη τρεις νίκες στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι «Λύκοι» με πολύ καλό ποδόσφαιρο από το πρώτο λεπτό πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες, είχαν δοκάρι με τον Garcia, ακυρώθηκε γκολ του Χατζηβασιλειάδη αλλά το σκορ στο ημίχρονο ήταν 1-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαρίνη στο 33ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μαρκό πίεσε αλλά οι παίκτες τους Γιώργου Βαζάκα στάθηκαν πολύ καλά, κυνήγησαν το γκολ και το πέτυχαν με το Μούγιο και έχασαν και άλλες ευκαιρίες με τον De Souza, Καρυπίδη, Μούγιο για μεγαλύτερο σκορ.

Μετά το τέλος της 5ης αγωνιστικής ο Παναργειακός έχει 10 βαθμούς βγάζοντας δύσκολο πρόγραμμα, δύο εκτός στη Ρόδο και δύο εντός σε τρεις μέρες Τετάρτη- Σάββατο στο Άργος. Το ερχόμενο Σάββατο θα αγωνιστεί εκτός έδρας στα Μέγαρα.

Η Ένωση Ερμιονίδας αν και προηγήθηκε δύο φορές στο εκτός έδρας παιχνίδι της με τον ΠΑΟ Βάρδας, τελικά ηττήθηκε με 3-2, με δύο γκολ που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά…

Ο Τριμπόνιας άνοιξε το σκορ στο 24′ και στο 36′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Στο επόμενο λεπτό η ομάδα της Ερμιονίδας πέτυχε το δεύτερό της γκολ με τον Κάλα. Η ομάδα της Ηλείας ισοφάρισε στο 84΄και πήρε τη νίκη με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.