home design 1170x320 (banner)
ΑργολίδαΑθλητισμόςFeatured

Γ’ Εθνική: Τρίποντο για την Ερμιονίδα – Πλήγωσε στο τέλος τον Παναργειακό ο Πανιώνιος

Τα αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής στον 4ο όμιλο - Μία νίκη, μία ήττα και μία ισοπαλία για τις ομάδες της Αργολίδας.

Ηττήθηκε ο Παναργειακός από τον Πανιώνιο με 0-3 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με γκολ που δέχθηκαν στο 75′ από πλασέ του Τσίπρα, στο 86΄με εύστοχο πέναλτι του Γροντή και στις καθυστερήσεις από τον Πίσπα.

Οι «κυανέρυθροι» είχαν τη συμπαράσταση αρκετών οπαδών τους που ταξίδεψαν στο Άργος γι’ αυτό το παιχνίδι.

Οι «Λύκοι» φάινεται πως δυσκολεύονται περισσότερο στο γήπεδό τους, καθώς έχουν μέχρι τώρα δύο εντός έδρας ήττες και μία εκτός έδρας νίκη.

Η Ένωση Ερμιονίδας πήρε μεγάλη νίκη στο Κρανίδι επί του Ιάλυσου Ρόδου με 2-1, αφήνοντας τους Ροδίτες στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς βαθμό.

Ο Τριμπόνιας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Ερμιονίδα στο 26ο λεπτό, ενώ στο 70’ ο Μίχος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα από την Αργολίδα. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 78’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρπαθάξη.

Ο Φοίνικας Επιδαύρου πήρε βαθμό στο γήπεδο των Προσφυγικών στην Πάτρα, κόντρα στην Πάτραι ΑΠΣ με σκορ 2-2, σε ένα αγώνα που έγινε χθες Σάββατο 26 Νοεμβρίου.