ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Κυρίαρχος ο Παναργειακός φιλοδώρησε με τριάρα τον ΑΟ Πυλίου Κω

Ο Παναργειακός βρίσκεται δύο ενενηντάλεπτα πριν την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την επάνοδο στη Super League 2.
panargeiakos pyliou kw

Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε ο Παναργειακός νίκησε στο Άργος τον ΑΟ Πυλίου Κω με 3-0 για την 32η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής και παρέμεινε πρώτος στη βαθμολογία, με έναν βαθμό διαφορά από τη δεύτερη Κόρινθο.

Ο ΠΑΣ Κόρινθος κέρδισε και αυτός εντός έδρας την Ένωση Ερμιονίδας με 1-0, με αυτογκόλ που σημειώθηκε στο 47΄.

Ο Παναργειακός ήταν κυρίαρχος από το πρώτο λεπτό, στο ΔΑΚ Άργους απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Πυλίου από την ΚΩ, ήθελε την νίκη και την πήρε με 3-0.

Ένας Παναργειακός που άνοιξε το σκορ με τον Ηλιόπουλο στο 23ο . Ήταν απο το πρώτο λεπτό συνεχώς στην επίθεση, είχε ευκαιρίες και πιο νωρίς για να ανοίξει το σκορ με τους Τσιώλη, Ελευθεριάδη, Ηλιόπουλο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ του Τσιώλη στο 47ο λεπτό από ωραίο συνδυασμό Καρέλη- De Souza και σέντρα του τελευταίου στο δεύτερο δοκάρι και με σουτ του Τσιώλη έγινε το 2-0.

Ο De Sousa με κεφαλιά από ασίστ του Παναγιώτου έκανε το τελικό 3-0.

Την Τετάρτη στο Άργος υποδέχεται την Ρόδο στις 16:00.