home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Κέρδισε και παραμένει πρώτος ο Παναργειακός

Οι «Λύκοι» κέρδισαν με 2-0 την Ένωση Ερμιονίδας για την 30η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής
Παναργειακός

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Παναργειακού αφού η βαθμολογική διαφορά των δύο ομάδων αποτυπώθηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Οι «Λύκοι» κέρδισαν με 2-0 την Ένωση Ερμιονίδας για την 30η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Παναργειακός μπήκε δυνατά έκανε ευκαιρίες από την αρχή του παιχνιδιού με τον Ηλιόπουλο και τον Τσιώλη, ο οποίος ήταν και ο σκόρερ στο 11ο λεπτό με ατομική προσπάθεια. Είχε ευκαιρία με σουτ πανω στην κίνηση του Ελευθεριάδη που έφυγε λίγο άουτ,νέα ευκαιρία με τον Ηλιόπουλο με σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ερμιόνης. Το β ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ στο 55ο λεπτό με σκόρερ τον Ηλιόπουλο με σουτ μετά από ασίστ του De Souza.

Στη συνέχεια ο Παναργειακός είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού δημιουργώντας προϋποθέσεις με τους Τσιράκη, Ηλιόπουλο. Η ομάδα της Ερμιονίδας δεν μπορούσε σε να φανεί ανταγωνιστική σε κανένα σημείο.

Η Κόρινθος επικράτησε με 3-0 επί της Εράνης Φιλιατρών, με τη διαφορά να διατηρείται στον ένα βαθμό.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στο Αίγιο.