home design 800x400
home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Νίκη κορυφής για τον Παναργειακό και πρωτιά μαζί με Κόρινθο

Οι δύο πρωτοπόρες ομάδες θα έρθουν αντιμέτωπες την επόμενη αγωνιστική στην Κόρινθο στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής.
Παναργειακός

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής πέρασε ο Παναργειακός, συγκατοικώντας με την Κόρινθο η οποία ηττήθηκε στη Σύρο. Οι «Λύκοι» επικράτησαν με 1-0 επί της Θύελλας Ραφήνας για την 26η αγωνιστική. Οι δύο πρωτοπόρες ομάδες θα έρθουν αντιμέτωπες την επόμενη αγωνιστική στην Κόρινθο στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής.

Ο Παναργειακός σοβαρός από το πρώτο λεπτό και με την συμπαράσταση του κόσμου που από το πρώτο λεπτό παρότρυνε τους παίκτες του Γιώργου Βαζάκα, νίκησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα την Θύελλα Ραφήνας, που πριν το παιχνίδι βρισκόταν στη τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναργειακός είχε τις τρεις καλές στιγμές με το σουτ του Τσιώλη, την κεφαλιά του Τσάνι και το σουτ του Τσούτση αλλά το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 51ο λεπτό ο Καρέλης σέντραρε από αριστερά και ο De Sousa με κεφαλιά έκανε το 1-0. Για δέκα λεπτά μετά το γκολ η Θύελλα προσπάθησε να ασκήσει πίεση στην άμυνα του Παναργειακού, χωρίς να καταφέρει κάτι ουσιαστικό που να κινδυνέψει ο Καραργύρης. Ο Παναργειακός μετά το 65ο λεπτό ανέβηκε ,δημιούργησε την μεγάλη ευκαιρία με τον Πρίκα που σούταρε και απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ραφήνας, είχε τον πλήρη έλεγχο δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ τόσο με τον De Souza αλλά και με τον Τσιώλη για να κάνει το 2-0.