ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Ο Παναργειακός κέρδισε τον Βύζαντα και παραμένει στο κηνύγι της κορυφής

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά από 23 αγωνιστικές – Ισόπαλη η Ένωση Ερμιονίδας
Παναργειακός Βύζας Μεγάρων

Με νίκη συνέχισε ο Παναργειακός στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής σήμερα την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου, καθώς νίκησε στο ΔΑΚ Άργους τον Βύζαντα Μεγάρων με 2-0 για την 23η Αγωνιστική.

Τα γκολ για τους «Λύκους» πέτυχαν οι Ηλιόπουλος στο 26ο λεπτό και Καρυπίδης στο 78ο λεπτό. Ο Παναργειακός ήταν ανώτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση από τους φιλοξενουμενους, αφού δεν είχαν τελική προς την εστία του Καραργύρη.

Ο Παναργειακός έχασε ευκαιρίες και για μεγαλύτερο σκορ με τους De Souza, Ηλιόπουλο, Τσούτση, Τσιώλη.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στη Σύρο με την Ελλάς.

Η Ένωση Ερμιονίδας πήρε βαθμό στην Ελευσίνα καθώς ήρθε ισόπαλη με τον Πανελευσινιακό με 1-1 (23′ Τσάβος με πέναλτι, 73′ Βιρβίλης).