home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Handball Premier: Ο Δούκας νικητής στο ντέρμπι με τον Διομήδη

Πραγματικό ντέρμπι με πάθος και πείσμα για τη νίκη και από τις δύο ομάδες, με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.
Δούκας Διομήδης

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το άθλημα του Χάντμπολ, ο Δούκας πήρε τη νίκη επι του Διομήδη Άργους με 29-27 και απέκτησε προβάδισμα στον βαθμολογικό πίνακα της Handball Premier απολαμβάνοντας μόνος την 3η θέση.

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι. Ο Διομήδης μπορεί στο ξεκίνημα να προηγήθηκε με 3-8 και 5-10, οι γηπεδούχοι όμως βρήκαν τις λύσεις και μείωσαν στο γκολ (12-13) στο ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης συνεχίστηκε η αντεπίθεση του Δούκα. Στο 36’ ισοφάρισε σε 15-15 και στο 37’ προηγήθηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι με γκολ του Γερουλάνου.

Ο Διομήδης έφερε και πάλι την ισορροπία στο ματς (18-18) όμως οι γηπεδούχοι στη συνέχεια πήραν μια διαφορά τερμάτων που τη διατήρησαν μέχρι το τέλος και έφτασαν στην επικράτηση.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: 29-27.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-6, 5-8, 7-10, 9-11, 12-13(ημχ.), 14-15, 18-17, 20-18, 23-20, 27-24, 29-27.

ΑΣΕ Δούκα (Γιωργος Χαλκίδης): Κιαρτζίδης, Μυλωνάς 3, Παγιάτης 4, Χατσατουριάν, Μπατής 6, Κολεζάκης, Παναγιώτου 2, Χουρσουντιάν 1, Γερουλάνος 2, Γιάντσα, Χαριτωνίδης 2, Κοβάνης 1, Αραπακόπουλος, Ζιβούλοβιτς 4, Κολλυρης, Δικαιούλιας 4.

Διομήδης Άργους (Γιώργος Ζαραβίνας): Κωστούλας, Αναστασίου 1, Τσάκαλος 1, Τσέλιος, Τσερλετσκι, Τσακουρίδης 2, Ασβεστάς, Χατζηκωνσταντίνου, Μπάγιος 1, Κωστακίδης 5, Μανθος 3, Μπεκιάρης, Μπαλτατζής, Νικολίνταης, Σάλεμ 10, Στεφανίτσης 4.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος.
Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/4 – 2/2.