Την Κόρινθο επισκέφτηκε σήμερα ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία, Στέφανος Κασσελάκης, στο πλαίσιο περιοδείας του. Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ βρέθηκε στο εκλογικό περίπτερο της περιφερειακής παράταξης «Πρώτα η Πελοπόννησος» όπου είχε συνάντηση με τον υποψήφιο περιφερειάρχη Πελοποννήσου Μανώλη Μάκαρη, υποστηριζόμενο από το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
«Η Πελοπόννησος έχει μία καλύτερη λύση. Αυτή η λύση λέγεται Μανώλης Μάκαρης. Η Κυριακή είναι ένα τεστ για την κοινή λογική, για την ανθρωπιά, απέναντι στην αλαζονεία και την κακοδιαχείριση», τόνισε ο Στέφανος Κασσελάκης.
Στη συνέχεια, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ πραγματοποίησε μικρό περίπατο στο κέντρο της πόλης, συνοδευόμενος από το Μανώλη Μάκαρη, υποψηφίους της περιφερειακής παράταξης, καθώς και από το βουλευτή Κορίνθου του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Γιώργο Ψυχογιό.
Ο Στέφανος Κασσελάκης συνομίλησε με πολίτες που του εξέφρασαν τα προβλήματά τους και τις ελπίδες τους, ενώ σημείωσε χαρακτηριστικά: «αλλάξαμε το παιχνίδι, πάμε τώρα να το κερδίσουμε!».
Έπειτα ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ μετέβη στην Πάτρα, επόμενο σταθμό της περιοδείας του.
![Κασσελάκης Κόρινθος (8)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-8-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (9)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-9-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (7)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-7-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-6-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-5-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-4-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-3-1024x576.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/10/Κασσελάκης-Κόρινθος-2-1024x576.jpg)