home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική: Νίκες με πολλά γκολ για Παναργειακό, Ερμιονίδα και Φοίνικα Επιδαύρου

Οι τεις ομάδες της Αργολίδας πέτυχαν συνολικά 14 γκολ στους αγώνες τους – Η βαθμολογία του 4ου Ομίλου μετά τη συμπλήρωση του πρώτου γύρου
Παναργειακός - ΑΠΣ Πάτραι

Εύκολο απόγευμα είχε ο Παναργειακός στον αγώνα με τον ΑΠΣ Πάτραι για την 13η Αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι «Λύκοι» άνοιξαν το σκορ νωρίς με τον Καμπεράι, έχασαν ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια βρήκε της ομάδα του Άργους να μόλις κερδίζει με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός μπήκε πολύ πιο σοβαρά και σε δύο λεπτά μέσα με τα γκολ των De Souza και Cani Lirjon έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το σκορ έκλεισε με το δεύτερο του γκολ ο De Sousa έπειτα από ασίστ του Θεοδοσιάδη.

Ο Παναργειακός κατάφερε με το τέλος του πρώτου γύρου να είναι πάνω από την ζώνη υποβιβασμού και να κοιτά με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στην Κω με την ομάδα του Πυλί.

Ευρείες νίκες για Ερμιονίδα και Φοίνικα

Η Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε στο Κρανίδι τον Πανηλειακό με 6-3 και βρίσκεται στην 5η θέση με 22 βαθμούς.

Ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου σημείωσε τέσσερα γκολ στο Γύθειο, κερδίζοντας με 1-4 τον τοπικό Πανγυθεατικό.