ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Φιλική συντριβή της Ερμιονίδας από τον Παναθηναϊκό Β (Video)

Οι Πράσινοι επικράτησαν με 7-0 στο ματς που έγινε στο «Γεώργιος Καλαφάτης»
panathinaikosb ermionidafc filiko koropi mesa12092022 7

Με τα προπονητικά τιμ να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα, η ΑΕ Ερμιονίδας γνώρισε φιλική ήττα (7-0) από τον Παναθηναϊκό Β’ στο προπονητικό κέντρο των «πράσινων» («Γεώργιος Καλαφάτης») στο Κορωπί το απόγευμα της Κυριακής (11/09). Θα πρέπει να τονίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός Β παίζει στην Β Εθνική σε αντίθεση με την Ερμιονίδα που αγωνίζεται στην Γ`.

Οι «πράσινοι» σημείωσαν τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, με τους Αγκοστίνιο (σκόραρε δις) και Μαρτίνη. Στο δεύτερο 45λεπτο σκόραραν οι Σαρδέλης, Κρυπαράκος, Μαρτίνης (2ο γκολ), Μπιλάλ.

Παναθηναϊκός Β’ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Σερπέζης, Ταβάρες, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Αγκοστίνιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν: Σουρδής, Ανδρικόπουλος, Σιδεράς, Πόμπι, Ματσαδές, Καραμπάς, Κωστόπουλος, Σαρδέλης, Φουρτάδο, Αλμπάνης, Μπιλάλ.

ΑΕ Ερμιονίδας (Κώστας Καλογιαννίδης): Πονηρός, Αντωνίου, Μηλιώτης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Τρέσα, Χούι Φερέιρα, Λαντίκας, Τσόφλιος, Τριμπόνιας, Μπρούνο Εμπαλό.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πρωτόπαπας, Ραφαέλ Φερνάντεζ Ντο Νασιμέντο, Λέρμας, Φουρνάρος.

*Την Κυριακή (18/09) προγραμματίστηκε για την ΑΕ Ερμιονίδας νέο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι απέναντι στον Φωστήρα.

*Σήμερα, Τρίτη (13/09) η προπόνηση της ΑΕ Ερμιονίδας είναι προγραμματισμένη στις 17:30 στο γήπεδο της Ερμιόνης.

*Τον Ποσειδώνα Διδύμων (νίκησε εντός 2-0 τα Μέθανα) θα αντιμετωπίσει ΑΕ Ερμιονίδας στη β’ φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Αργολίδας (1ος όμιλος), εφόσον περάσει το «εμπόδιο» του Ποσειδώνα Πόρου εκτός έδρας για την α’ φάση, ματς που θα γίνει στις 12/10/2022.