home design 1800x300 (banner)
ΑργολίδαΚοινωνία

Αργολίδα: Αυτοί εκλέγονται για το σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Τα αποτελέσματα των εκλογών για Διοικητικό Συμβούλιο και Ελεγκτική Επιτροπή καθώς και για Αντιπροσώπους στην 91η Γενική Συνέλευση της Δ.Ο.Ε.

Στις αρχαιρεσίες του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας που πραγματοποιήθηκαν στις 26 Μαΐου για Διοικητικό Συμβούλιο και Ελεγκτική Επιτροπή καθώς και για Αντιπροσώπους στην 91η Γενική Συνέλευση της Δ.Ο.Ε. τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

    ΨΗΦΙΣΑΝ: 515       ΕΓΚΥΡΑ: 497                               ΑΚΥΡΑ: 7–ΛΕΥΚΑ: 11
            1.ΔΗ.ΣΥ.                          ψήφοι   197                 έδρες   4
            2. ΔΑΚΕ                           ψήφοι   130                  έδρες  3
            3. Α.Σ.Ε.                           ψήφοι   102                 έδρες 2
            4. ΑΥΤ. ΔΙΚΤΥΟ           ψήφοι     44                   έδρα  –
            5. ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ         ψήφοι   24                   έδρα –

 ΑΠΟ ΤΗ ΔΗ.ΣΥ. ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

  1. ΝΤΕΜΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  154 ψήφοι
  2. ΤΣΑΓΚΑΡΕΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 110 ψήφοι
  3. ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ  75 ψήφοι
  4. ΔΗΜΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ         68 ψήφοι       

ΑΠΟ ΤΗ Δ.Α.ΚΕ. /Π.Ε. ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

  1. ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  103 ψήφοι
  2. ΚΡΑΜΠΟΚΟΥΚΗ ΔΩΡΑ 76 ψήφοι
  3. ΗΛΙΟΥ ΠΗΓΗ 57 ψήφοι

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

  1. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ 50 ψήφοι
  2. ΜΑΚΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 46 ψήφοι

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

         ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗ.ΣΥ.                                     ΑΠΟ ΤΗ Δ.Α.Κ.Ε.

1. ΝΤΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 27 ψήφοι                    1. ΧΡΟΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10 ψήφοι

2. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 26 ψήφοι

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗ Δ.Ο.Ε.

    ΨΗΦΙΣΑΝ: 486       ΕΓΚΥΡΑ :469                               ΑΚΥΡΑ :5 ΛΕΥΚΑ :12
            1.ΔΗ.ΣΥ.                          ψήφοι   180                 2 Αντιπρόσωποι
            2. ΔΑΚΕ                           ψήφοι   122                 1  Αντιπρόσωπος
            3. Α.Σ.Ε.                           ψήφοι    102                1 Αντιπρόσωπος
            4. ΑΥΤ. ΔΙΚΤΥΟ           ψήφοι    35                  1 Αντιπρόσωπος
            5. ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ        ψήφοι    30                         –

ΑΠΟ ΤΗ ΔΗ.ΣΥ. ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

  1. ΝΤΕΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  132 ψήφοι
  2. ΤΣΑΓΚΑΡΕΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 86 ψήφοι

 ΑΠΟ ΤΗ Δ.Α.ΚΕ. /Π.Ε. ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ:

 1. ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ  100 ψήφοι

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

1.ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ  53  ψήφοι

ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΔΙΚΤΥΟ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

1.ΒΛΑΣΣΗ  ΕΛΕΝΗ  16 ψήφοι

Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google News
Κάνε εγγραφή στο Newsletter

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter

Οι τελευταίες Ειδήσεις του anagnostis.org από την Πελοπόννησο.
Τι συμβαίνει στην Αργολίδα. Τα νέα σε Άργος, Ναύπλιο, Επίδαυρο, Ερμιονίδα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Διαβάστε ακόμα

Back to top button