home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Νικητής στο Αίγιο ο Παναργειακός

Τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη που φέρνει τον Παναργειακό πιο κοντά στο όνειρο της ανόδου

|

Χρόνος ανάγνωσης

1 λεπτό

|

0 Σχόλια στο Νικητής στο Αίγιο ο Παναργειακός
Παναιγειάλιος Παναργειακός

Τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη που φέρνει τον Παναργειακό πιο κοντά στο όνειρο της ανόδου στον εκτός έδρας αγώνα με τον Παναιγιάλειο για την 31η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι «Λύκοι» ξεκίνησαν το πρώτο ημίχρονο έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπάθησε από τα πρώτα λεπτά να δημιουργήσει τις φάσεις που θα του έφερναν το γκολ.

Αυτή ήρθε με τον De Souza, στο 25ο λεπτό, πήρε την μπάλα από αριστερά μέσα από την περιοχή και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Παπαδόπουλο.

Ο Παναργειακός είχε δύο ακόμα καλές στιγμές με σουτ του Τσούτση και του Τσιώλη αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Η ομάδα του Αιγίου είχε μια καλή στιγμή με σουτ του Βασιλτση που πέρασε παράλληλα της εστίας του Καραργύρη. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματική μάχη, ανέβηκε η ένταση στις μονομαχίες και από τις δύο ομάδες, ο Παναργειακός έκανε άψογη διαχείριση του υπέρ του 1-0 προσπάθησε να βγει στην κόντρα για να πετύχει το 0-2. Σε μία από αυτές ο Κατσής βγήκε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο πέρασε την μπάλα από πάνω του αλλά κατέληξε αουτ.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αντιμετωπίζει τον ΑΟ Πυλίου Κω, στο Άργος.