home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Μεγάλο διπλό του Παναργειακού στη Μύκονο

Οι «Λύκοι» κέρδισαν την τοπική ομάδα με 0-1, με γκολ του Κατσή στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

|

Χρόνος ανάγνωσης

1 λεπτό

|

0 Σχόλια στο Μεγάλο διπλό του Παναργειακού στη Μύκονο
panargeiakos

Μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Παναργειακός για την 25η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής. Οι «Λύκοι» κέρδισαν στη Μύκονο την τοπική ομάδα με 0-1, με γκολ του Κατσή στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Για άλλη μια φορά μία αλλαγή του Γιώργου Βαζάκα δίνει το τρίποντο της νίκης στην ομάδα, καθώς ο σκόρερ είχε περάσει στο παιχνίδι στο 80ο λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, ο Παναργειακός ειχε δοκάρι με τον Τσούτση, ευκαιρίες με τον De Souza, τον Ηλιόπουλο τον Πρικα στο 45ο λεπτό, αλλά και η Μύκονος έχασε δύο ευκαιρίες με τους Πάγια και Παπαδόπουλο. Το δεύτερο ημίχρονο είχε την απέκρουση του Καραργύρη σε κεφαλιά του Πινειρο στο 48ο λεπτό και το σουτ του Ηλιόπουλου που κοντραρε σε πόδι αμυντικού και πήγε κόρνερ.

Όσο περνούσε η ώρα και μετά το 75ο λεπτό και με τις αλλαγές των Τσάνι, Τσιράκη και του σκορερ Κατσή ο Παναργειακός πίεσε και ήταν η ομάδα που φαινόταν να θέλει πολύ τη νίκη και την πήρε.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο την Θύελλα Ραφήνας

Η Ένωση Ερμιονίδας ηττήθηκε με 3-0 από τον Αστέρα Βάρης.