home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Τρίποντο στη Σύρο για τον Παναργειακό

Με την νίκη αυτή ισοβαθμεί πλέον στη δεύτερη θέση με την Ρόδο, που ήρθε ισόπαλη νωρίτερα με την Μύκονο.
Σύρος Παναργειακός

Σημαντική νίκη για τον Παναργειακό που κέρδισε εκτός έδρας την Ελλάς Σύρου με 0-1, σε αγώνα για τη 24η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, σκαρφαλώνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ένας Παναργειακός που μετά το 20ο λεπτό είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Μέχρι εκείνο το σημείο η Ελλάς είχε δύο καλές στιγμές.

Οι «Λύκοι» στο πρώτο μέρος δημιούργησαν ευκαιρίες με τους Ελευθεριάδη, De Souza, Τσούτση, αλλά δεν κατάφεραν να ανοίξει το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο πήγε στη δύναμη ,είχαν από μία καλή ευκαιρία οι δύο ομάδες, ο Παναργειακός με τον De Souza σε τετ α τετ με τον Μουλαρά που κατέληξε αόυτ και η Σύρος με τον Μηνά στο 85ο λεπτό με τον Καραργύρη που έβγαλε την κλάση μπλόκαρε την μπάλα κράτησε το μηδέν και δύο λεπτά αργότερα ο Τσιώλης που είχε μπει στο 80ο λεπτό, με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός στη Μύκονο.

Η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Αφαντού ΑΕΡ.