home design 800x400
home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Ποδαρικό με ήττα για τον Παναργειακό – Νίκησε με ανατροπή η Ερμιονίδα

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής μετά από 17 αγώνες
Παναργειακός ΠΑΟ Βάρδας

Με το αριστερό μπήκε η νέα χρονιά για τον Παναργειακό που ηττήθηκε στο Άργος από τον Παμβουπρασιακό με 0-1 για τη 17η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «Λύκοι» είχαν την εδαφική υπεροχή αλλά δεν κατάφεραν να τη μετατρέψουν σε γκολ, ενώ έχασε και πέναλτι με τον Ντε Σόουζα στο 20′.

Η ομάδα της Ηλείας σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 60′, όταν ο Νιφορόπουλος με σουτ έκανε το 0-1.

H Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε την ΑΕ Μεσολογγίου με 4-1, με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, όπου κατάφερε να πετύχει 4 γκολ μέσα σε 23 λεπτά.