Το Παράρτημα Ναυπλίου της Εθνικής Πινακοθήκης-Μουσείου Αλεξάνδρου Σούτσου και ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Αργολίδας συνεχίζουν τον κύκλο διαλέξεων ομιλιών στο πλαίσιο γνωριμίας με σπουδαίους ζωγράφους της νεοελληνικής τέχνης.
Ομιλήτρια στις διαλέξεις θα είναι η κα Λαμπρινή Καρακούρτη, η όγδοη από τις οποίες έχει θέμα «Ο ελληνότροπος μοντερνισμός του Νίκου Χατζηκυριάκου-Γκίκα».
Η παρακολούθηση είναι ελεύθερη και δεν χρειάζεται να δηλώσετε συμμετοχή εκ των προτέρων.
![Ζωγραφική](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/11/Ζωγραφική-1024x512.jpg)