home design 800x400

Κυπελλούχος Αργολίδας ο Παναργειακός – Δείτε το «χρυσό» γκολ (Βίντεο)

Η ομάδα του Άργους επικράτησε με γκολ του Καμπεράι στο 45′ με σουτ, έπειτα από μια πολύ ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή

O Παναργειακός ήταν ο μεγάλος νικητής στον τελικό του Κυπέλλου Αργολίδας και κατέκτησε το τρόπαιο για τη σεζόν 2022-2023. Στον αγώνα που έγινε στο Κρανίδι οι «Λύκοι» επικράτησαν επί του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με σκορ 1-0.

Η ομάδα του Άργους προηγήθηκε με γκολ του Καμπεράι στο 45′ με σουτ, έπειτα από μια πολύ ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή.

Από το 55ο λεπτό του αγώνα, ο Παναργειακός αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του σκόρερ Καμπεράι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλα αυτά δεν έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ είχε ευκαιρίες και να διπλασιάσει τα τέρματά του.

Στο 60ο λεπτό υπήρξε διακοπή του παιχνιδιού για ένα πεντάλεπτο από τον διαιτητή Μανούχο, ο οποίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο επειδή δέχτηκε μπουκάλια με νερό από τους οπαδούς του Φοίνικα.