home design 800x400

Γ’ Εθνική: Διπλό στη Γαστούνη για την Ερμιονίδα – Τα βρήκαν σκούρα με τους Ροδίτες Παναργειακός και Φοίνικας

Τα αποτελέσματα των δύο τελευταίων αγωνιστικών και η βαθμολογία του 4ου Ομίλου στον οποίο συμμετέχουν οι Αργολικές ομάδες

Μία νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Αργολίδας για την 20η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Η Ένωση Ερμιονίδας ήταν η μόνη ομάδα που κατάφερε να πάρει τη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας, μέσα στη Γαστούνη, επικρατώντας του τοπικού Αίαντα με 1-3.

Ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου ηττήθηκε στη Ρόδο από τον Ιάλυσο με 2-0.

Την ήττα γνώρισε και ο Παναργειακός στο Άργος από τη Ρόδο με 1-2. Οι «Λύκοι» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν μόνιμα στην επίθεση δημιουργώντας τις φάσεις με τους Τσιράκη, Τσιώλη, Καμπεράι, αλλά το ημίχρονο έληξε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μπαρμπαρούση στο 50ο λεπτό με κεφαλιά. Παρά την ψυχρολουσία ο Παναργειακός πήρε τα ηνία και πάλι και ισοφάρισε με τον Καμπεράι στο 70ο λεπτό με κεφαλιά. Στο ενδιάμεσο ο Παναργειακός είχε χάσει και άλλες ευκαιρίες με τον Τσιώλη και τον Καμπεράι να ισοφαρίσει νωρίτερα.

Η Ρόδος σε μια αντεπίθεση με ατομική ενέργεια του Δούμτση έκανε το 1-2 στο 73ο λεπτό. Μετά το γκολ ο Παναργειακός έχασε και πάλι δύο ευκαιρίες με τον Τσιώλη άργησε να πλασάρει προ του τερματοφύλακα και τον Καμπεράι στο 92ο λεπτό που η κεφαλιά του πήγε άουτ.

Την επόμενη Κυριακή ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Φοίνικα Επιδαύρου.

Τα αποτελέσματα (19η και 20η Αγωνιστική)