home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Ο Διομήδης κέρδισε τον ΠΑΟΚ και ανέβασε ψυχολογία

O αγώνας ήταν αμφίρροπος στη μεγαλύτερη διάρκειά του με τον Διομήδη να ελέγχει με μικρή διαφορά το σκορ
Διομήδης Άργους

Σε ματς άνευ βαθμολογικής σημασίας για την 21η αγωνιστική της κανονικής περιόδου στην Handball Premier, o Διομήδης Άργους κέρδισε στη Νέα Κίο τον ΠΑΟΚ με 29-28. Άσχετα με το αποτέλεσμα του σημερινού αγώνα ο ΠΑΟΚ έχει τερματίσει 3ος και ο Διομήδης 4ος. Πλέον η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει 31 βαθμούς και η ομάδα του Άργους 28.

O αγώνας ήταν αμφίρροπος στη μεγαλύτερη διάρκειά του με τον Διομήδη να ελέγχει με μικρή διαφορά το σκορ. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 17-15. Οι «Λύκοι» πήραν διαφορά πέντε γκολ (20-15) στο ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου, αλλά ο ΠΑΟΚ ανέκαμψε, με το ματς να γίνεται ντέρμπι στο τέλος και την ομάδα του Άργους να παίρνει μία νίκη ψυχολογίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν κορυφαίο τον Τζίμπουλα (9 γκολ) και καθοριστικό τον Άντζελιτς που απέκρουσε τρία πέναλτι.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-5, 9-6, 12-10, 14-13, 18-15 (ημχ), 20-16, 22-19, 23-22, 25-26, 27-27, 29-28

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Ζαραβίνας): Ορφανός, Τσάκαλος 2, Τζιμπουλας 9, Τσιγαρίδας 5, Σβιζετιτς 1, Τερλετσκι, Ασβεστας 4, Χατζηκωνσταντίνου, Καιμακάμης, Τοτος, Μπεντζιλαλι 3, Μάνθος 2, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Ζιβκοβιτς 2, Λιολιος 1.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκιγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 4 Τσαμουρίδης 2, Νικολαϊδης 2, Παπαζογλου 9, Βελισσαρίου, Αποστόλου, Α. Τριανταφυλλίδης 6, Μοισίλοφ, Τσαναξίδης 4, Καβουσανάκης 1, Δ. Τριανταφυλλίδης, Λαδάκης, Γιαβασίδης.

Διαιτητές: Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/2- 3/6