home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική: Χαμογέλασαν Παναργειακός και Φοίνικας – Μόνος πρώτος ο Αιολικός

Τα αποτελέσματα των Αργολικών ομάδων στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής – Δείτε τα γκολ που χάρισαν τη νίκη στους «Λύκους»
Παναργειακός

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Παναργειακός επικρατώντας με 1-3 επί του Διαβολιτσίου για αγώνα που έγινε στα πλαίσια της 12ης Αγωνιστικής του 4ου Ομίλου για το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Ο Ντε Σόουζα άνοιξε το σκορ για τους «Λύκους» στο 13ο λεπτό με ξαφνικό σουτ λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να βρίσκεται εκτός θέσης.

Το Διαβολίτσι ισοφάρισε στο 30ο λεπτό με κεφαλιά του Καντούτση από στημένη φάση. Ο Ντε Σόουζα διπλασίασε τα τέρματά του στο 65′.

Στο 88′ ο Τσιώλης με εντυπωσιακό τρόπο έκανε το τελικό 1-3.

Ο Παναργειακός αγωνίστηκε για περίπου 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πλαστουργού, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι.

Νίκη για Φοίνικα, ήττα για Ερμιονίδα

Νίκη και για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου που επικράτησε εντός έδρας του Πανηλειακού με 2-1.

Η Ένωση Ερμιονίδας ηττήθηκε στη Μυτιλήνη με 3-0 από τον πρωτοπόρο Αιολικό