Μεγάλη νίκη για την Ένωση Ερμιονίδας για την 14η Αγωνιστική του 5ου Ομίλου.

1 λεπτό

|

0 Σχόλια στο Η Μύκονος υποτάχθηκε στην Αργολίδα
Ένωση Ερμιονίδας Μύκονος

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ένωση Ερμιονίδας επί της Α.Ε. Μυκόνου στην Αργολίδα με σκορ 2-0. Το ματς στα πρώτα λεπτά ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους όμως να είναι πιο απειλητικοί και να χάνουν ευκαιρίες.

Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 26ο λεπτό, όταν μετά από μια πολύ ωραία τρίπλα ο Μπουρού πλάσαρε, απέκρουσε ο Διαμαντής, όμως ο παίχτης της Ερμιονίδας με 2η προσπάθεια έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, αλλά ο Διαμαντής που ήταν ο κορυφαίος κράτησε όρθιους τους Μυκονιάτες.

Η Ένωση Ερμιονίδας διπλασίασε τα τέρματα της στο 81′ όταν μετά από σουτ, ο Διαμαντής απέκρουσε και ο Τρέσα που ακολουθούσε την φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Α.Ε. Ερμιονίδας (Σκύβαλος): Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Σαμαράς, Βιρβίλης, Τζιέρης, Τούλης, Τριμπόνιας (87′ Μερτύρης), Κυπαρίσσης (68′ Αντωνόπουλους), Τσόφλιος, Τρέσα, Μπούρους (68′ Λαντίκας)

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Διαμαντής, Αχείμαστος, Κέμπε, Σούλης, Μάρκου (72′ Παπαδόπουλος), Παπαϊωάννου, Λεσάι, Καλτσάς (85′ Μπαϊρακτάρι), Σερέπας (85′ Κατσικαλάκης), Μπρούνο, Παρασκευάς (58′ Γκέζος)