home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Απώλεια βαθμών για τον Παναργειακό – Μείωσε τη διαφορά η Κόρινθος

Οι «Λύκοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Εράνη Φιλιατρών στο Άργος, με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Τσιώλης.
Παναργειακός Εράνη

Μια εβδομάδα μετά τη μεγάλη νίκη στην Κόρινθο, ο πρωτοπόρος του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Παναργειακός δεν κατάφερε να κερδίσει στο Άργος την προτελευταία στη βαθμολογία Εράνη Φιλιατρών. Οι «Λύκοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Τσιώλης.

Η Εράνη προηγήθηκε νωρίς σε μία από τις λιγοστές επιθέσεις της στο 15ο λεπτό με τον Γκρέγκορι το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Από το σημείο εκείνο ο Παναργειακός έχασε σωρεία ευκαιριών να κάνει το 1-1, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικός.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος με πολλές χαμένες ευκαιρίες από τους Τσιώλη στο 47ο, τον De Souza στο 50ο λεπτό, τον Ηλιόπουλο στο 65ολεπτό, ενδιάμεσα έχει χαμένο πέναλτι ο Πρίκας στο 58ο λεπτό το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας, καθώς επίσης τετ α τετ ο Τσιώλης στο 68ο λεπτό που απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων. Οι ευκαιρίες δεν σταμάτησαν εκεί στο 78ο λεπτό σέντρα του Παναγιώτου ο Ηλιόπουλος δεν καταφέρνει να πλασάρει από ευνοϊκή θέση.

Στο 85ο λεπτό ο Τσιώλης με ατομική ενέργεια ισοφαρίζει στο τελικό 1-1.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται στο Μεσολόγγι.

Η Κόρινθος νίκησε με 1-4 τη Θύελλα στη Ραφήνα και έφτασε στους 57 βαθμούς, έναντι 58 του Παναργειακού που παραμένει πρώτος στη βαθμολογία αλλά δεν έχει περιθώριο για άλλες απώλειες στη συνέχεια.

Η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Βύζαντα Μεγάρων.