home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Σημαντικό διπλό για τον Παναργειακό στη Βάρη

Η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΑΟ Πυλίου στο Κρανίδι – Αποτελέσματα της 20ης Αγωνιστικής και Βαθμολογία
Αστέρας Βάρης Παναργειακός

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Παναργειακό μας απέναντι στον Αστέρα Βάρης με σκορ 1-2 για την 20η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι «Λύκοι» ξεκίνησαν τον αγώνα πολύ δυνατά έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, απειλώντας με το De Souza με σουτ στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν μετά το 30ο λεπτό όπου έχασαν δύο ευκαιρίες αλλά βρέθηκαν απέναντι στο Καραργύρη ο οποίος σταμάτησε επιτυχώς τους Ντουλια και Ψυχογιό.

Στο 40ο λεπτό ο Βασιλειάδης ισοφάρισε με σουτ και έκανε το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός ήταν καλύτερος δεν κινδύνεψε και σε μία από τις επιθέσεις. Ο Καρέλης σεντραρε και ο Ηλιόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 1-2.

Η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΑΟ Πυλίου στο Κρανίδι.