home design 1170x320 (banner)
ΑργολίδαΑθλητισμός

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Σε απόσταση τριών βαθμών από την κορυφή ο Παναργειακός

Οι «Λύκοι» κέρδισαν με 1-0 τον Παναιγιάλειο στο ΔΑΚ Άργους - Ήττα για την Ερμιονίδα από τη Θύελλα Ραφήνας

Μία ακόμα νίκη πέτυχε ο Παναργειακός στον αγώνα με τον Παναιγιάλειο στο ΔΑΚ Άργους, για τη 14η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Ο Παναργειακός μπήκε πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό δείχνοντας το πόσο ήθελε το σημερινό τρίποντο. Η ομάδα του Παναιγιάλειου σε όλο το παιχνίδι είχε ένα σουτ στην εστία του Καραργύρη και αυτό στο πρώτο λεπτό.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο Παναργειακός δημιούργησε ευκαιρίες, είχε ένα γκολ με τον Τσιράκη στο 17ο λεπτό, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη αυτή ο Παναργειακός πέρασε το Αίγιο φτάνοντας τους 27 βαθμούς, τρεις πίσω από την πρωτοπόρο Κόρινθο.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στη Κω με το Πυλί και αμέσως μετά στις 20 Δεκεμβρίου στη Ρόδο με την ομώνυμη ομάδα .

Η Ένωση Ερμιονίδας, γνώρισε την ήττα με 1-0, στον εκτός έδρας αγώνα της με τη Θύελλα Ραφήνας.