home design 800x400
home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Γ’ Εθνική 3ος Όμιλος: Όρθια η Ερμιονίδα στη Ρόδο – Ήττα στη Ραφήνα για τον Παναργειακό

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά την 9η Αγωνιστική
Ένωση Ερμιονίδας Ιάλυσος

Ο Παναργειακός γνώρισε την ήττα με 2-1 σε εκτός έδρας αγώνα με τη Ραφήνα για την 9η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής. Από την πλευρά της η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 1-1 στη Ρόδο, στον αγώνα με τον Ιάλυσο.

Στον αγώνα του Παναργειακού το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ψυχογιου και Κοντογιάννη για την Ραφήνα και Σακελλαροπουλου που είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τον Παναργειακό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός πίεσε για την ισοφάριση, ακυρώθηκε γκολ του Χατζηβασιλειάδη στο 44ο λεπτό ως οφσάιντ, φάση που ελέγχεται για την ορθότητα της απόφασης, έχασε ευκαιρίες με τον Γκαρσία και τον Σάντο στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού για την ισοφάριση. Οι «Λύκοι» διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν τους δόθηκε για χέρι αντιπάλου στο 92ο λεπτό του αγώνα. Στα άσχημα ο τραυματισμός του Σακελλαρόπουλου που αντικαταστάθηκε στο 52ο λεπτό σε φάση που ο διαιτητής δεν διέκοψε το παιχνίδι πάρα το χτύπημα στο κεφάλι .Ο ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο για εξετάσεις.

Στον αγώνα του Ιάλυσου Ρόδου με την Ερμιονίδα, τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του ημιχρόνου, η Ένωση Ερμιονίδας άνοιξε το σκορ με πλασέ του Τάσιου από το ύψος της μικρής περιοχής. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την πίεση τους και στο 60’ με διαγώνιο πλασέ του Κάμπα έκαναν το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.