ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Διακρίσεις για την Αργολίδα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου ΑμεΑ

Δυο μετάλλια ο Βαγγέλης Γουζούασης από την Ερμιονίδα
Βαγγέλης Γουζούασης από την Ερμιονίδα μετάλλια

Δύο μετάλλια κατέκτησε ο Βαγγέλης Γουζούασης από την Ερμιονίδα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της Εθνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρίες που διεξήχθη στις 10 – 14 Μαΐου στη Θεσσαλονίκη.

Εξαιρετικά ήταν για τον σύλλογό ΑΣ Ήφαιστος τα αποτελέσματα από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της Εθνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρίες που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στη Θεσσαλονίκη από τις 10 μέχρι τις 14 Μαΐου.

Ο Δημήτρης Κανελλόπουλος αγωνίστηκε στην κατηγορία F54 στο ακόντιο και τερμάτισε στην 4η θέση. Είναι μια εξαιρετική επίδοση για τον Κανελλόπουλο που του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τη συμμετοχή του.

Επίσης, ο αθλητής Ευάγγελος Γουζούασης αγωνίστηκε στις κατηγορίες F55 στο ακόντιο και στη σφαίρα. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στον Γουζούαση για την εξαιρετική του επίδοση, καθώς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στη σφαίρα και το ασημένιο μετάλλιο στο ακόντιο.