Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 11 Μαρτίου η ιδρυτική συνέλευση της νέας δημοκρατικής και προοδευτικής παράταξης του δήμου Άργους-Μυκηνών με τη συμμετοχή αρκετού κόσμου, που εξέφρασε αγωνία του και ενδιαφέρον για τα αυτοδιοίκητικα δρώμενα.
Η συνέλευση που έγινε στο Εργατικό Κέντρο Αργολίδας, στο Άργος, με αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες αποφάσισε το «Πάμε Αλλιώς» ως όνομα της δημοτικής παράταξης και εξέλεξε τη συντονιστική της επιτροπή.
![Πάμε Αλλιώς Άργος (6)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Πάμε-Αλλιώς-Άργος-6-1024x690.jpg)
![Πάμε Αλλιώς Άργος (5)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Πάμε-Αλλιώς-Άργος-5-1024x696.jpg)
![Πάμε Αλλιώς Άργος (4)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Πάμε-Αλλιώς-Άργος-4-1024x696.jpg)
![Πάμε Αλλιώς Άργος (3)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Πάμε-Αλλιώς-Άργος-3-1024x695.jpg)
![Πάμε Αλλιώς Άργος (2)](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2023/03/Πάμε-Αλλιώς-Άργος-2-1024x698.jpg)