ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Παρατράγουδα στο Διομήδης – ΠΑΟΚ: Το μεσαίο δάχτυλο του Γκίκοφ και η διακοπή ρεύματος

Πέρα από το αγωνιστικό κομμάτι, το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την ένταση, που προκλήθηκε λίγο πριν το τέλος του.
Διομήδης ΠΑΟΚ (2)

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Άργος από τον Διομήδη με 33-21, μία ήττα που κατά πάσα πιθανότητα θα του στερήσει τη συμμετοχή στους φετινούς τελικούς του πρωταθλήματος, ενώ παράλληλα οι «Λύκοι» είναι ολοένα και πιο κοντά στην έξοδο στην Ευρώπη που είναι και ο βασικός στόχος.

Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ Γκίκοφ αποβλήθηκε από το παιχνίδι μετά από διάλογο που άνοιξε με τον Μάλλιο.

Ο εκνευρισμός συνεχίστηκε με τον έφορο του Δικεφάλου, Δημήτρη Χασεκίδη να αποβάλλεται και αυτός μετά από διαμαρτυρίες για άσεμνη χειρονομία.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης έγιναν γνωστά τα όσα κατέγραψαν στο φύλλο αγώνος οι διαιτητές της συνάντησης.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα:

«Στο 47:45 λεπτό του αγώνα, ο παίκτης της Β’ ομάδας… Gigov Victor, απεβλήθη με απευθείας κόκκινη και μπλε κάρτας, διότι ύψωσε το μεσαίο δάχτυλό του σε παίκτη της αντίπαλης ομάδας έπειτα από επίτευξη τέρματος εις βάρος του, διαπράττοντας προσβλητική συμπεριφορά σύμφωνα με το άρθρο 8:10α. Το δελτίο κρατήθηκε.

Στο 51:14 λεπτό του αγώνα απεβλήθη μετά από προοδευτικότητα των ποινών με κόκκινη κάρτα ο συνοδός της Β’ ομάδας, κος Χασεκίδης Δημήτριος. Στο ίδιο λεπτό του αγώνα είχαμε διακοπή ρεύματος και ο αγώνας συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του, με χρονόμετρο χειρός».