home design 1170Χ320
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 800x400
ΦΟΔΣΑ ΤΕΧΑΝ banner 1170x320

Έβρεξε γκολ στο Άργος – Διατήρησε το απόλυτο ο Παναργειακός

Δείτε τα αποτελέσματα σε Α1 και Α2 κατηγορία στην Αργολίδα. Υπό καταρρακτώδη βροχή τα περισσότερα ματς. Ποια διακόπηκαν.
Παναργειακός Κοιλάδα

Ωραία ματς με πολλά γκολ διεξήχθησαν για τη 5η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας της ΕΠΣ Αργολίδας, ενώ αντίστοιχα πολλά τέρματα σημειώθηκαν και στους αγώνες της Α2. Παναργειακός και Τροιζηνιακός οι δύο μόνες ομάδες που διατηρούν το απόλυτο στους ομίλους τους με 5 νίκες σε 5 παιχνίδια.

Η καταρρακτώδης βροχή στο Άργος δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να φιλοδωρήσουν με 4 τέρματα την κορωνίδα Κοιλάδας σε έναν αγώνα που έληξε 4-2 υπέρ των «Λύκων» που ουσιαστικά καθάρισε το ματς από το πρώτο μέρος.

Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έκλεισε το ημίχρονο με 3-0 με τα γκολ των Μαρίνη με απευθείας φάουλ στο 18 λεπτό ,του Παπασπύρου με ωραία ατομική προσπάθεια στο 22 λεπτό και του Θεοδοσιάδη με ωραίο σούτ από τα πλάγια στο 26 λεπτό. Το 4-0 σημείωσε ο Μπλάτσος στο πρώτο λεπτό του β ημιχρόνου ,από ασιστ του Παπασπύρου.

Η ομάδα της Κοιλάδας απάντησε μέσα σε 5 λεπτά με δύο γκολ,το ένα με εκτέλεση φάουλ,αλλά δεν απείλησε περαιτέρω. Αντιθέτως ο Παναργειακός έχασε και άλλες ευκαιρίες με τους Μπλάτσο και Θεοδοσιάδη να διευρύνει και άλλο το σκορ.

Τα ματς Ατρόμητος Παναριτίου-Ποσειδών Διδύμων και Προίτος -ΑΟ Νέας Κίου διακόπηκαν λόγω της βροχής.