home design 1170Χ320

Έχασε ο Διομήδης στο European Cup αλλά θα το παλέψει στη Δράμα

Οι «Λύκοι» θα πρέπει να ανατρέψουν διαφορά 4 τερμάτων για να προκριθούν αυτοί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Διομήδης Δράμα

Την ήττα με 26-30 γνώρισε ο Διομήδης στη Νέα Κίο από τη Δράμα 1986, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο του European Cup. Οι «Λύκοι» αν θέλουν να προκριθούν στην επόμενη φάση θα πρέπει να κερδίσουν τον ίδιο αντίπαλο στη ρεβάνς με διαφορά τερμάτων μεγαλύτερη από αυτή που έχασαν σήμερα.

Από την αρχή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους, προηγήθηκαν στο σκορ και δεν άφησαν σε καμία περίπτωση τον Διομήδη να τους απειλήσει.

Η ομάδα της Δράμας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο, ενώ κατάφερε να περάσει μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με 5 γκολ διαφορά, 12-17.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Διομήδη προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε στο 30’ σε 22-25, όμως ή Δράμα ξέφυγε και πάλι στα πέντε γκολ.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Διομήδης μείωσε σε τρία γκολ 25-28, όμως δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.