Τα δύο μέτρα σε ύψος είχαν ξεπεράσει τα εννέα δενδρύλλια κάνναβης που καλλιεργούσε ένας 58χρονος στους Αγίους Θεοδώρους Κορινθίας. Ο άνδρας που συνελήφθη, είχε τα φυτά σε γλάστρες στην αποθήκη του.
![17.9.2021 09.00 peloponnisou enimerwtiko](https://www.anagnostis.org/wp-content/uploads/2021/09/17.9.2021-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-768x1024.jpg)
Συγκεκριμένα συνελήφθη, χθες (16.9.2021) το μεσημέρι στους Αγίους Θεοδώρους Κορινθίας, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Κορίνθου, 58χρονος ημεδαπός, γιατί σε έρευνα που διενεργήθηκε σε αποθήκη ιδιοκτησίας του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν [9] δενδρύλλια κάνναβης, ύψους έως -2,20- μέτρου περίπου, τα οποία καλλιεργούσε σε γλάστρες.