Χρόνος ανάγνωσης

1 λεπτό

|

0 Σχόλια στο Πέρασε από το Ναύπλιο το Μαρούσι

Τον Γυμναστικό Σύλλογο Αμαρουσίου αντιμετώπισε ο Οίακας Ναυπλίου για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας ανδρών στο κλειστό γυμναστήριο Ναυπλίου το απόγευμα της Τετάρτης 19/5.

Το Μαρούσι ξεκίνησε καλύτερα ελέγχοντας το ρυθμό, αλλά στην τρίτη περίοδο ο Οίακας ανέβασε στροφές και έκανε την ανατροπή, η οποία όμως δεν έμελε να κρατήσει για πολύ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις με τους Γκαγκαλούδη, Στασινό και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 93-87.

Tα δεκάλεπτα: 25-30, 46-53, 72-71, 87-93.

14. Καβάλα** 1-11 (805-954) 13

• Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν εξασφαλίσει μαθηματικά θέση στο 2ο γύρο του πρωταθλήματος.
    ** Με διπλό αστερίσκο οι ομάδες που έμειναν μαθηματικά εκτός 8άδας και δεν θα συνεχίσουν στο 2ο γύρο.
    – Ο Κόροιβος και το Αγρίνιο δήλωσαν αδυναμία να συνεχίσουν στο πρωτάθλημα.
    – Εκκρεμούν οι αγώνες Καβάλα – Ολυμπιακός (14η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί) και Απόλλωνας Πάτρας – Δάφνη Δαφνίου (14η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί).