home design 800x400

Άργος: 2η στο Πανελλήνιο Κ23 η ακοντίστρια του Αριστέα Ελένη Δήμα

Η αθλήτρια του Κώστα Καμπόσου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στη Θεσσαλονίκη, μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα.

Δεύτερη πανελληνιονίκης κάτω των 23 ετών στον ακοντισμό, αναδείχθηκε η Ελένη Δήμα του Αριστέα Άργους με προπονητή τον Κώστα Καμπόσο. Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών Κ23 που έγινε το σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιουνίου στη Θεσσαλονίκη, ύστερα από έναν συναρπαστικό αγώνα και με βολή στα 45,25μ, κοντά στο ατομικό της ρεκόρ, κατέλαβε τη 2η θέση.

Θα συνεχίσει με τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20, όπου είναι το “φαβορί”, διεκδικώντας την πρωτιά αλλά και την επιλογή της στην Εθνική ομάδα.

Επίσης πολύ καλή εμφάνιση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18, είχαν και άλλοι αθλητές του Αριστέα.

Η Κατερίνα Σχοινοχωρίτη έλαβε την 4η θέση στα 200μ με ατομικό ρεκόρ 25.46 και την 5η θέση στα 100μ, με χρόνο 12,45, διεκδικώντας και αυτή την είσοδό της στην Εθνική ομάδα.

Ο Κωνσταντίνος Δέμης, στη σφαιροβολία, ύστερα από έναν δυνατό αγώνα με ρίψη στα 13.98μ (ατομικό ρεκόρ), κατάφερε να αγωνιστεί στον τελικό μαζί με καταξιωμένους πρωταθλητές και να πάρει την 11η θέση.