Χρόνος ανάγνωσης

1 λεπτό

|

0 Σχόλια στο Στη διεκδίκηση του κυπέλλου ο Διομήδης

Το εισιτήριο για το Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδας στο χάντμπολ, το οποίο θα γίνει το προσεχές σαββατοκύριακο 22-23 Μαϊου στην Κοζάνη, πήρε ο Διομήδης που νίκησε στη Νέα Κίο τον Ιωνικό Νέα Φιλαδέλφειας με 28-25.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν έπαιξαν ένα αμφίρροπο στο πρώτο ημιχρόν, παίρνοντας πότε η μία πότε η άλλη το προβάδισμα στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με ένα γκολ περισσότερο (14-15). Στις αρχές της επανάληψης η ομάδα του Άργους πέρασε μπροστά και κατάφερε με κύριο σκόρερ τον Μπόσκο (10 γκολ) να διατηρήσει τη διαφορά ως τη λήξη και να πανηγυρίσει την πρόκριση.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 28-25

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-6, 9-7, 10-9, 13-12, 14-15 (ημίχρονο), 16-17, 18-17, 21-20, 22-20, 25-23, 28-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 7, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 2, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος 2, Χόγκας 4, Μπόσκος 10, Χαντέλης 3, Σιατιρλής, Μάνθος, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Μούγιτς

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Παπανικολάου, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 6, Μπραουδάκης, Σύγγαρης, Βασιλείου-Τσάφος 1, Τσακουλής, Σιάτρας, Μπούτος 4, Καραμασιώτης 1, Μαντζόπουλος, Λιόλιος 4, Γιόσμου 4, Τσακναρίδης, Λόλας 5

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 4/5.