home design 800x400

Γ’ Εθνική: Μία νίκη, μία ήττα και μία ισοπαλία για τις ομάδες της Αργολίδας

Η Ένωση Ερμιονίδας ήταν η νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ΄Εθνικής, κερδίζοντας την Κορωνίδα Κοιλάδας στο Κρανίδι με σκορ 3-1. Η ομάδα της Κοιλάδας προηγήθηκε στο 1ο ημίχρονο με με τον Σαλταπίδα (26′), ωστόσο οι γηπεδούχοι με τρία γκολ στο 2ο ημίχρονο έκαναν την ανατροπή. Τα γκολ για τη νικήτρια ομάδα πέτυχαν ο Αντωνόπουλος στο 57′ και στο 65′ και τέλος ο Βιρβίλης στο 81′ τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Ο Πανναυπλιακός ηττήθηκε στην Τρίπολη από τον Παναρκαδικό με 1-0. Το μοναδικό γκολ για τους Αρκάδες πέτυχε ο Αρδάμης στο 15′.

Ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου ήρθε ισόπαλος στους Μολάους κόντρα στην τοπική ομάδα, σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.